VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ  TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA

 Fakulta strojní – Katedra mechanické technologie

Ústav projektování, organizace a ekonomiky strojírenské výroby

Pořádá výběrové řízení k projektu

,,Consulting point pro rozvoj spolupráce v oblasti řízení inovací a transferu technologií.

Rč.: CZ.1.07/2.4.00/12.0094“

s názvem:

Dodávka videokonferenční technologie a SW.

 

 Dokumenty k výběrovému řízení jsou ke stažení na stránkách MŠMT: Výzva k podání nabídek

Tento projekt je spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

 

Diskuze k výběrovému řízení:

Otázka (6.4.2010):

Dobrý den,

  V zadávací dokumentaci na „Dodávka videokonferenční technologie a SW“ se v části „Dílčí hodnotící kritéria ekonomické výhodnosti a jejich váhy“ objevuje zmínka, že další podrobná technická specifikace je uvedena v příloze č. 1. Ovšem tuto přílohu jsme neobdrželi.

  Prosím Vás tímto o její zaslání.

 

Odpověď´(7.4. 2010):

Dobrý den Vážení účastníci výběrového řízení,
  
v zadávací dokumentaci na ,,Dodávka videokonferenční technologie a SW,, se v části ,,Dílčí hodnotící kritéria ekonomické výhodnosti a jejich váhy,, objevila zmínka, že další podrobná technická specifikace je uvedena v příloze č. 1.

Tato příloha nebyla vytvořena a není součástí ani dokumentace, protože všechny specifické kritéria se podařily zmínit ve - výzvě k podání nabídek -.
 

Otázky (8.4.2010):

1. Jakou požadujete záruku na videokonferenční zařízení a jakého rozsahu (onsite NBD nebo 30 dní reklamace)?

2. Požadujete pro všechny videokonference rozšíření multipoint, tedy podporu volání s dvěma a více lokalitami v jeden moment?

3. Požadujete pro všechny videokonference podporu o přenos druhého obrazu, tedy například prezentaci z připojeného notebooku?

4. Kolik nahrávacích portů požadujete u záznamového zařízení?

5. V bodě Kritérium č.1  hodnocení nabídek popisujete systém hodnocení kvality technického řešení. Pokud naše nabídka bude obsahovat videokonferenční systém, který má lepší parametry než požadované, bude bodově zvýhodněna oproti nabídce „pouze“ splňující požadované parametry?

6. Na straně 6 je tabulka, která zjevně nesouvisí se zadáním. Jedná se o chybu? V opačném případě prosíme o upřesnění, co je účelem této tabulky v zadání.

7. Server (200.000,00 Kč včetně DPH) na str 4. Prosím o bližší specifikaci poptávaného serveru : jeho vlastnosti, požadavky na HW a operační systém a případné další požadavky.

Návazně na straně 5. jsou v obsahu vložené tabulky uvedeny SW, drobný hmotný majetek atd. – z dalšího nevyplývá, zda se jedná o požadavek na dodání v tabulce uvedených položek anebo zda má server požadovaný v zakázce být s těmito položkami kompatibilní.

Odpovědi (11.4. 2010):

1. Minimálním požadavkem je záruka 2 roky na dané zařízeni se standardním vyřízením reklamace do 30 dni od podáni. Jakákoliv záruka nad specifikované minimum je přidanou hodnotou, která bude hodnocena.

2. Ne nepožadujeme.

3. Ne nepožadujeme.

4. Záznamové zařízení není ve specifikaci zakázky. Server pro archivaci video nahrávek je standardním serverem, který bude primárně sloužit jako Linux server s Apache serverem podporou PHP a MYSQL. Jakékoliv řešeni, které by optimalizovalo naše řešení je vítáno a chápáno jako přidaná hodnota, která bude hodnocena.

5. Tato otázka je irelevantní. Systém hodnoceni předložených nabídek je přesně stanoven. Zakázka je stanovena tak, aby byly pokryty naše optimální požadavky. Jakákoliv nabídka nad rámec bude chápána jako přidaná hodnota.

6. Předpokládáme, že myslíte tabulku na straně 5. Jedna se o tabulku software, který je předmětem zakázky.

7. Server bude primárně sloužit pro operační systém Linux, Apache, php5 a MY SQL. Přesná konfigurace serveru je předmětem Vaši nabídky.

Nejedná se pouze o dodavku software, který nebude na serveru provozován.

 

Otázky (10.6.2010):

 

1)     V rámci výběrového řízení se zmiňujete o ukládání záznamů z videokonferenčních zařízení. Jakým způsobem si představujete nahrávání záznamů z videokonference?

2)     Jakým způsobem si představujete přehrávání záznamů?

3)     Je zařízení, které bude konvertovat záznam z videokonference, součástí výběrového řízení?

4)     Preferované řešení serveru: Rack, Tower?

5)     Jaká je plánována kapacita serveru pro záznam?
               

 Odpovědi (10.6. 2010):

 

1)     Nahrávání bude probíhat skrze MCU server.

2)     Zaznamenané soubory budou uloženy na server, který je součásti výběrového řízeni.  Na serveru bude instalován Apache web server a skrze webove rozhraní budou videa k dispozici ve flash přehrávači.

3)     Konverze bude probíhat na MCU serveru, který není součásti výběrového řízen.

4)     Rack

5)     Maximální kapacita za cenu stanovenou ve výběrovém řízeni.Počty SW - odpovídají počtu kusů v zadávací dokumentaci (např. 1ks SW = 1 PC)

 

 

Otázka (15.6.2010):

 Má-li dodaný server sloužit pro archivaci záznamů z videokonferenčního systému, prosím specifikujte minimální požadovanou diskovou kapacitu pro ukládání záznamů a minimální diskovou kapacitu pro běh operačního systému Linux včetně požadovaných aplikací (Apache, PHP a MySQL).
               

 Odpověď (15.6. 2010):

 Minimální konfigurace není stanovena. Předpokládaná doporučená velikost všech disků je 1TB.

 

Průběžná informace (15.6.2010):

 Jedná se pouze o dodávku hardware. Součástí výběrového řízení není instalace.

Otázka (17.6.2010):

 

1.       Server a jeho příslušenství pro zajištění chodu webového portálu a archivace záznamů z videokonferenční technologie -  to znamená, že tam poběží webové prezentace - má to být výkonný PC? Pokud je to tak, lze na něj ukládat zaznamenané videokonference. Jaké má mít minimální parametry?

2.       Ale v případě, že chcete pořídit server, který bude sloužit k nahrávání, ukládání a streamování videokonferencí, bude to nad cenovým stropem který uvádíte. Ovšem tyto servery nejsou určeny k ukládání webových prezentací! Můžete upřesnit? Popis je docela „stručný“!

3.       Chápu správně, že záznamové zařízení není součástí vlastní poptávky?

4.       Z poptávky není jasné, jak to chcete propojit, nebo chcete dodat jenom krabice a vlastní zprovoznění uděláte svépomocí?

5.       V poptávce není spomenuta instalace videokonference ani systému pro uchovávání záznamů, ani proškolení obsluhy…můžete upřesnit?

 

     Odpověď (17.6. 2010):

 

1.       Minimalni paramery serveru nejsou stanoveny. Predpoklad je, ze server bude mit instalovan operacni system Linux. Dalsi programove vybaveni webserver APACHE, podpora PHP a MY SQL. Vzhledem k ukladani videozaznamu byla pouze stanovena doporucena kapacita HDD na 1TB.

2.       Streamovani bude reseno pomoci softwaroveho reseni a neni treba resit skrze specializovane servery.

3.       Zaznam je pouze otazka prevodu AV signalu na datovy tok. Celkove reseni neni otazkou vyberoveho rizeni. Nemame zajem o dodavku komplexniho reseni, pouze pozadovaneho HARDWARE. Drzte se, prosim, zadani vyberoveho rizeni.

4.       Viz. odpoved c.3.

5.       viz. odpoved c. 3